Zapewne prawie każdy z was zna roślinę Crassula (drzewo pieniędzy) z tego, że przyciąga ona do nas bogactwo, majętność oraz sukces życiowy. Lezc niewiele z was wie, że ma ona także moce lecznicze.

Porównywalna jest do aloesu, więc jeśli jeszcze nie masz tej rośliny na parapecie w swoim domu, to kup ją czym prędzej, nie pożałujesz i nie będziesz martwić się o pielęgnację, ponieważ jest ona bardzo łatwa.

Mówi się, że ta roślinka jest wskaźnikiem zdrowia, ponieważ gdyż znajduje się ona w domu, w którym domownik jest bardzo chory, więdnie, a jej liście stają się żółte lub czarne. Wygląda na to, że pochłania ona negatywną energię i ożywa na nowo gdy osoba wyzdrowieje.

Tak więc, jakie właściwości ma nasza roślina?

1. pomaga przy zapaleniu stawów. Wystarczy, że będziesz smarować stawy na noc sokiem z około 15 jej liści.

2. pomaga przy oparzeniu, stłuczeniu, skręceniu oraz skaleczeniu. Wystarczy, że zetrzesz kilka jej liści, nałożysz na zranione miejsce, zabiezpieczysz je bandażem i będziesz zmieniać co 5 godzin.

3. pomaga przy ukąszeniu owada. Wystarczy, że będziesz używać soku z jej liści do smarowania miejsca ukąszenia 4 razy na dzień.

4. pomoga przy wrzodzie żołądka i dwunastnicy. Wystarczy, że zjesz 2 jej liście rano przed pierwszym posiłkiem, pamiętając, aby dokładnie je żuć.

5. pomaga przy zapaleniu nerek oraz pęcherze moczowego. Wystarczy, że zmielisz kilka jej liści, zalejesz 200ml gorącej wody, odstawisz na godzinę i wypijesz łyżkę tego lekarstwa 2 razy dziennie ok. 20 minut przed posiłkami.

6. pomaga przy bólu gardła. Wystarczy, że sok z 10 jej liści wymieszaj z 300 ml ciepłej wody i będziesz płukać gardło 3 razy na dzień po posiłkach.

7. pomaga przy opryszczce. Wystarczy, że co godzinę będziesz smarować opryszczkę sokiem z jej liści.

Nie jest wskazane nadużywanie tej rośliny, więc przed każdym użyciem należy skontaktować się z lekarzem.