Jabłka dawno temu były bardzo cenione za liczne prozdrowotne właściwości, lecz niestety, w średniowieczu wiedza ta jakoś wyparowała z głów Polaków jak i Europejczyków. Tymczasem owoce te zawierają dużo naturalnego błonnika i wartości odżywczych, natomiast brak w nich praktycznie całkowicie soli i cholesterolu. Jeśli chcesz, polecamy Ci wypróbowanie prostego challenge’u – po prostu przez kilka tygodni codziennie zjadaj przynajmniej po jednym jabłku. Od razu niemal zauważysz efekty, wśród których obserwujemy także takie jak te:

1) Wybielenie zębów – regularnie konsumując jabłka, uzyskujesz efekt tak zwanej naturalnej szczoteczki do zębów. Dobrych wiadomości jest więcej: otóż konsumpcja jabłek zwiększa produkcję śliny, która blokuje powstawanie infekcji, a jedzenie twardych owoców usuwa z zębów osad i kamień nazębny.

2) Właściwości antynowotworowe - niektóre gatunki jabłek mogą spowalniać lub leczyć nowotwory. Szczególnie substancje zawarte w skorupce jabłka bardzo pozytywnie mogą wpłynąć na pacjentów leczących się onkologicznie z raka piersi, okrężnicy czy jajnika. Jednym z głównych składników antynowotworowych jabłka jest błonnik właśnie

Źródło: kobieta onet

3) Oczyszczanie organizmu – częste i obfite spożywanie jabłek pomaga w oczyszczeniu organizmu ze zbędnych toksyn i negatywnych emocji, a także efektów przemiany materii. Kwercetyna może skutecznie wykryć i usunąć z naszego organizmu metale ciężkie, dlatego do konsumpcji jabłek zachęcamy osoby mające styczność ze smogiem.

4) Schudnięcie – jak wyjaśniliśmy w poprzednich akapitach, jabłka są bardzo mało kalorycznymi owocami, a co za tym idzie pomagają schudnąć. Oprócz błonnika przyspieszanie spalania tłuszczów zapewnia także kwas ursolowy. Częste spożywanie jabłek może znacząco wydłużyć średnią wieku, a także tego, co robimy na przysłowiową starość.

Źródło: kobieta onet

5) Wzmocnisz żołądek i procesy trawienne – dzięki błonnikowi możemy nie tylko szybciej pozbywać się produktów przemiany materii, ale i pozbyć się takiej choroby jak hemoroidy czy choroby zapalne jelit.

6) Lepiej będziesz patrzył na świat – jabłka mają szeroko opisane właściwości prozdrowotne, jednak ich dobroczynne właściwości nie ograniczają się jedynie do chorób ciała. Odpowiednie dawkowanie dobrej jakości jabłek może sprawić, że chorzy na wahania nastroju, niepewność społeczną poczują się lepiej. Nie zapominajmy jednak, że jabłka mogą leczyć też cholesterol czy poprawiać pracę serca.

Źródło: kobieta onet

Główne zdjęcie: google.com