5 lutego tego roku Luna, owczarek australijski, zaginęła podczas spaceru ze swoją właścicielką, Amber Myers. Rodzina Myers była bardzo zmartwiona zniknięciem ich ukochanego zwierzaka i szukała go przez cały weekend, ale bezskutecznie.

foto: laykni.com

Myerowie zwrócili się o pomoc do Sandry Coulston, specjalistki od zaginionych zwierząt. Istnieje wiele sposobów na znalezienie zbiegłego psa - eksploracja terenu, przeprowadzanie wywiadów z sąsiadami, znajomymi, rozmieszczanie ogłoszeń, udzielanie informacji grupom w sieciach społecznościowych. Po zapoznaniu się ze wszystkimi szczegółami utraty psa naszych bohaterów, Coulston poradził rodzinie, aby pozostawiła trochę ubrań w miejscu, gdzie była kiedyś Luna, ponieważ znajomy zapach może ją przyciągnąć.

W końcu kamera bezpieczeństwa w pobliżu domu Mayerów pokazała zaginionego psa, a rodzina poszła go szukać. Amber i jej mąż szybko znaleźli Lunę, ale była tak przerażona, że ​​nie poszła do właścicieli, kiedy ją zawołali. „Z jakiegoś powodu bała się i uciekła” – powiedziała Amber Myers.

foto: laykni.com

Kilka godzin później Myerowie znów poszli za psem, ale tym razem zabrali ze sobą dzieci, co było słuszną decyzją. Podczas gdy Amber i jej mąż szukali Luny, siostra kobiety była w samochodzie z córką Braylin i niemowlęciem Bowenem. Dziecko było bardzo zmęczone i zaczęło płakać, więc kobieta wzięła go na ręce i wysiadła z samochodu. To płacz dziecka przyciągnął Lunę. Słysząc głos Bowena, pobiegła do samochodu, żeby sprawdzić, czy wszystko w porządku.

Specjalistyczne badania dowodzą, że płacz dziecka zasmuca dorosłe psy. Jeśli w domu niedługo pojawi się dziecko, zwykle zalecają nawet, aby twoje zwierzęta mogły posłuchać nagrania płaczu noworodka, aby przyzwyczaiły się do nowych dźwięków. W naszym przypadku pozytywną rolę odegrał mały Bowen.

foto: laykni.com

Teraz Luna wróciła do rodziny i jest szczęśliwa, ​​znów bawi się z dziećmi, które drapią ją po brzuchu i częstują smakołykami. Wydaje się, że lubi to o wiele bardziej niż samotne przygody na świeżym powietrzu na mrozie.

Główne zdjęcie: laykni.com