Ta historia wydarzyła się trzy lata temu w Stanach Zjednoczonych i została opowiedziana publiczności przez Andrew Fallona. Ojciec młodego człowieka przebywał w domu, gdyż musiał dojść do siebie po ostatnio przeprowadzonej operacji.

Andrew mówi, że jego ojciec przesypia większość dnia, ponieważ jest bardzo słaby po operacji. Ten dzień nie różnił się od poprzednich, poza tym, że kiedy matka chłopca wyszła do ogrodu, nie domknęła drzwi do końca. Gdy kobieta wróciła, znalazła kota śpiącego obok jej męża. Rodzice Andrew nigdy nie mieli kota, gdyż jego ojciec był zagorzałym przeciwnikiem posiadania jakichkolwiek zwierząt domowych.

Kot potraktował uchylone drzwi jako zaproszenie i wszedł do domu; gdy zobaczył śpiącego mężczyznę, przytulił się do niego. Ciągle śpiąc, mężczyzna zaczął trzymać zwierzę za łapkę.

foto: djuise

Ta dwójka była tak urocza, że Andrew zrobił zdjęcie i zamieścił w mediach społecznościowych. Urocze zdjęcie natychmiast zdobyło kilka tysięcy wyświetleń i komentarzy. Pod zdjęciem ludzie życzyli mężczyźnie szybkiego powrotu do zdrowia i chwalili kota za wytrwałość i nieustraszoność.

Główne zdjęcie: djuise