29 września 2014 roku amerykański aktor poślubił w Wenecji adwokatkę i działaczkę na rzecz praw człowieka.

George i Amal Clooney są szczęśliwym małżeństwem od ośmiu lat - chociaż krąży mnóstwo plotek, że to „małżeństwo z rozsądku”. Para wychowuje obecnie 5-letnie bliźniaki Ellę i Alexandra. Aktor i adwokatka udzielili wspólnego wywiadu dla programu CBS Mornings w ich rocznicę, 29 września, i rozmawiali z prowadzącą Gayle King o początkach ich znajomości, małżeństwie i dzieciach.

O początkach ich znajomości

George: „Oczarowała mnie w chwili, gdy weszła do środka. Najlepsze było to, że nie wiedziałem, czy spodobam się jej. Jest tak niezwykle zabawną, inteligentną, piękną, wspaniałą kobietą i bardzo mnie do niej ciągnęło”.

Amal: „Poznałam go i pomyślałam: tak się cieszę, że jest na świecie ktoś taki jak on. Ale nie sądziłam, że spędzę z nim życie i że będziemy mieli taką niesamowitą rodzinę. Zaskoczył mnie”.

O życiu rodzinnym

George: „To zrujnowało moje życie! Miałem takie łatwe życie, a teraz mam bliźniaki, które ciągle biegają!”.

O możliwej karierze dzieci w show-biznesie

Ojciec bliźniaków żartobliwie przyznał, że jest to całkiem możliwe, ponieważ jego syn i córka są już mądrzejsi od niego.

George: „Mogą robić wszystko, co chcą. Są mądrzejsi ode mnie, więc mogą wiele zrobić, znają już trzy języki, podczas gdy ja wciąż szlifuję swój angielski”.

O błędach w rodzicielstwie

Aktor ponownie odpowiedział w żartobliwy sposób na pytanie prowadzącej.

George: „Popełniliśmy straszny błąd. Nauczyliśmy ich włoskiego. Nie mówimy jednak po włosku. Pomogliśmy im w nauce języka, którym mogą nas skrzywdzić. Naprawdę nie wiemy, co oni tam mówią!”.

O ulubionym superbohaterze syna

Amal: „Alexander jest takim samym żartownisiem jak jego ojciec i często śmieje się z niego. Na przykład powiedział, że jego ulubionym bohaterem jest Batman. Jednak jego własny ojciec w tej roli nie zrobił na nim wrażenia”.

Przypomnijmy, że George Clooney zagrał superbohatera w filmie „Batman i Robin” w 1997 roku.

Source: youtube.com

Dwukrotny zdobywca Oscara i odnosząca sukcesy brytyjska adwokatka libańskiego pochodzenia zaczęli się spotykać w październiku 2013 roku. Zaręczyli się już w kwietniu, a Clooney oficjalnie ogłosił ich planowany ślub na początku września podczas imprezy charytatywnej we Florencji. Początkowo chcieli zorganizować ceremonię nad brzegiem jeziora Como, ale potem zdecydowali się na Wenecję.

Wśród gości byli Cindy Crawford i Rande Gerber, Matt Damon, wokalista U2 Bono, Angelina Jolie i Brad Pitt, a także były burmistrz Rzymu Walter Veltroni, który ogłosił Clooneya i Alamuddin mężem i żoną.

Przed poznaniem Amal Clooney był żonaty tylko raz - z aktorką Talią Balsam, ale po rozwodzie w 1993 roku pozostawał najbardziej znanym kawalerem Hollywood. W tym samym czasie miał wiele głośnych romansów: aktor był w związku z aktorkami Renee Zellweger, Kelly Preston i Julią Roberts, Cindy Crawford i włoską modelką Elisabett Canalis.

Główne zdjęcie: google.com