Jestem mężatką od czterech lat i przez cały ten czas potulnie utrzymuję męża. Jest ode mnie starszy o osiem lat, chodzi do pracy, ale nie dokłada się do naszego budżetu. Michał był już żonaty i ma dziecko z poprzedniego małżeństwa. Ale kiedy ich małżeństwo się rozpadło, Michał przeprowadził się do rodziców.

Kiedy zaczęliśmy się spotykać, odniosłam wrażenie, że nocuje u kolegi z pracy. Michał ma trudną pracę, jest menedżerem sprzedaży. Ciągle się denerwuje i zdarza mu się tracić panowanie nad sobą. Czasami nie może wytrzymać bez wszczynania kłótni i pokazywania humorów. Mój mąż nigdy nie był wspierający ani opiekuńczy. 

A kiedy naprawdę potrzebowałam jego uwagi i wsparcia, Michał spakował walizki i pojechał do swojej mamy. Długo nie wytrzymałam bez niego i po tygodniu poprosiłam go, żeby wrócił. Mieszkamy w moim mieszkaniu i nigdy nie widziałam pieniędzy męża. Robię zakupy i płacę rachunki.

A Michał mówi, że odkłada pieniądze na nasze wspólne marzenie - dom w górach. Ale czy kiedykolwiek zobaczę ten dom, oto jest pytanie. Zimą przyszły większe rachunki i poprosiłam męża o pomoc w ich opłaceniu. Michał obiecał, że pomoże, ale minął miesiąc, a pomocy nadal nie było.

Szczerze mówiąc, byłam zmęczona dorosłym mężczyzną żyjącym na mój koszt. A gdybyśmy mieli dzieci? Musiałyby wcześniej iść do pracy, żeby utrzymać własnego ojca. Pod koniec miesiąca nie wytrzymałam i zapytałam go, czy zapłaci czynsz. Ale zamiast odpowiedzieć jak normalny człowiek, Michał się obraził i znów zaczął pakować walizki.

Nie rozumiem, dlaczego mi to robi i co ja mu zrobiłam, że mnie tak traktuje. Nie mogę tego znosić w nieskończoność.

var adsinserter = adsinserter || {}; adsinserter.tags = ['fullads'];